BİZ KİMİZ?

09Ambalaj, karton çanta imalatı yapmaktadır. İzmir’de faaliyet gösteren firmamız, 200gram kraft ve 210,230,250 gram bristol baskılı, farklı ebat ve ölçülerde çanta imalatı yaparak, perakende sektörünün hizmet vermekteyiz.
Firmalara özel hazırlanan ürünlerin yanı sıra, sektörlere yönelik standart ürünler de üretiyoruz, yüksek kalite standartlarındaki ürünlerini en uygun fiyat seçenekleriyle sunmakta ve karton çanta ihtiyaçlarına hem hızlı, hem de ekonomik çözümler üretmekteyiz…

Karton çanta çeşitlerini aracısız olarak direkt müşteriye ulaştıran firmamız, sunduğu cazip fiyatlarlarla son tüketiciye en uygun şartlarda ürün üretmektedir. Ülkemizdeki Giyim-Mağaza sektörü, Optik sektörü, Kozmetik, Kuyumculuk sektörleri başta olmak üzere kağıt&karton taşıyıcı çanta ihtiyacı olan farklı sektör ve kurumların taleplerine en hızlı ve en ekonomik bir şekilde cevap verebilen 09Ambalaj, kaliteli ürünleri ve uygun fiyat seçenekleriyle tercih edilmektedir…

Kağıt ve Karton Çantanın Geri Dönüşümü, Yeniden dönüştürülebilir ürünler, büyük oranda enerji tasarrufu sağlamaktadırlar. Kullanılmış bir kağıt ve karton çantanın geri dönüşümü sağlanarak tekrardan imalatta kullanılmasında hava kirliliğini %75-80 azaltabildiği gibi, su kirliliğini %30, su kullanımını ise %40 oranlarında azaltmaktadır. Örnek olarak bir kullanılmış kağıt ve karton çantanın tekrardan kağıt hamuruna katılmasıyla ortalama 7 ağacın kesilmesi önlenebilmektedir.

% 100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ, bireysel ve kurumsal müşterilerimizin ihtiyaçlarına en etkin ve yaratıcı çözümler sunuyoruz.


 

Sıkça Sorulan Sorular
 

Karton Çanta Çeşitleri Nelerdir?

Karton Çanta çeşitlerimiz; Kraft Karton Çanta ve Bristol Karton Çanta olarak 2 ye ayrılıyor. Kraft Karton Çanta; 200 gr geri dönüşümlü saman rengindedir. Üzerine selefon atılmaz fiyat olarak daha ekonomiktir. Bristol Karton Çanta; Çantanın ebatına göre 210 gr 230 gr ve 250 gr larda Amerikan Bristol orijinal kağıttır. Üzerine tek renk veya 4 renk istediğimiz gibi baskı yapılabilir mat yada parlak selefon atılarak dayanıklılığı arttırılır.

Bristol Karton Çantada Ekstra Neler Yapabiliriz?

Bristol Karton çantalarınıza lak , kabartma lak , varak yaldız ve gofraj ile daha şık daha kaliteli yapabiliriz

Varak Yaldız ve Gofraj Nedir?

Varak yaldız dediğinizde, baskı işlemi sonrası estetik bir görüntüye ulaşmak adına, hem sıcaklık hem de basınç etkisiyle başka yüzeylere kolaylıkla transfer edilerek, taşıyıcı folyonun üstünde yer alan parlak ve metalik tabakalar şeklinde tanımlandığını görmeniz mümkündür. Gofraj yazıya verilen kabartma çeşitidir.
 

Lak nedir?

Lak, baskı sonrası uygulanan işlemlerden biridir. Parlaklık ve dayanıklılık sağladığı için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Vernik uygulamasına kıyasla daha çok parlaklık verdiği için baskı ürünlere görsel bir değer katar. Baskı yüzeyine uygulanan lak, ürünün daha parlak ve dikkat çekici görünmesini sağlar. Bunu yaparken de toz, su, kıvrılma gibi dış etkenlere karşı ekstra bir dayanıklılık sağlar. Lak uygulaması ne işe yarar? Tasarıma estetik bir görüntü kazandırmak ve korumak için yapılan bir uygulamadır. Tasarımda dikkat çekmek istenen yere veya tasarımı desteklemek için kullanılan bu yöntemin sistemimizde iki çeşidi vardır. Lak uygulanmış kâğıt yüzeyi çizilme, nem, güneş ışığı ve kâğıt üzerindeki baskının dağılmasını karşı oldukça dayanıklıdır. Diğer kaplama yöntemlerine kıyasla lak, en parlak görüntüyü verir. Kâğıdın kalınlığı arttıkça baskı sonrası katlama, pliyaj ve kesim işlemlerinde kâğıttaki çatlama ihtimali artar. Ofset baskı lakları özel tasarım ve baskı işlemlerinde kullanılabilir. 80-90 g/m2 ağırlığında bir malzemeye lak baskı yapmak mümkündür. Sıklıkla kullanılmayan ürünlerde bu uygulama tercih edilmez çünkü bu uygulama ek bir maliyet yaratacaktır. Ayrıca tercih edilen benzer bir uygulama olan UV (Ultraviyole) lak, dispersiyon laka göre daha pahalıdır. Lak çeşitleri Kısmi Lak: Belirlenen tasarım alanına bir sefer uygulanan parlak selefonla elde edilir. Yüzeye parlaklık verir. Ürünün tümüne değil sadece istenilen kısmına uygulanır. Bu uygulama genellikle logosuna, iletişim bilgilerine ya da sloganlarına dikkati çekmek isteyen müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Kabartma Lak: Belirlenen tasarım alanına parlak selefonun iki defa uygulanması ile elde edilir. Kısmi Laktan daha belirgin bir yapıya sahiptir. Özellikle davetiyelerde ve özel gün duyurularında tercih edilen kabartma lak uygulaması, baskı ürününe daha şık bir görüntü katar. Kumlu Lak: Basılacak işin belirli kısımlarına uygulanır. Mat selefon üzerinde “kumlama efekti” daha başarılı bir sonuç vermektedir.

Parlak Selefon ve Mat Selefon nedir?

Selefon, baskı işlemi sonrasında ürüne uygulanan bir tür kaplama çeşididir. Baskı ürünlerini suya, ışığa ve diğer dış etkenlere karşı korumak amacıyla uygulanan bir laminasyon yöntemidir. Ürünlerin üzerine uygulanan çok ince plastik bir tabaka formundadır. Selefon uygulaması, kâğıt ve benzeri materyalin üzerini ince ve şeffaf plastik film tabakası kaplama işleminden ibarettir. Selefon uygulama çeşitleri 1- Parlak Selefon: Ürünlerinize parlak bitişli bir görüntü verir. Dikkat çekici olması sebebiyle daha çok yaratıcı bir iş koluna sahip firmalar tarafından tercih edilir. 2- Mat Selefon: Mat bitişlidir. Daha şık bir görüntüsü vardır. Resmi iş kollarında faaliyet gösteren firmalar tarafından tercih edilmektedir. Selefon ne işe yarar? Kâğıdın hassas ve deformasyona müsait yapısı nedeniyle bu uygulama, baskı ürünlerinin ışığa, yırtılmaya, suya ve benzer diğer dış etkenlere karşı daha dayanıklı olması için yapılmaktadır. Kitap ve defter kapakları, restoran menüleri, cüzdan ya da kartvizitlik gibi yerlerde muhafaza edilen kartvizitlerin daha uzun ömürlü ve dayanıklı olmalarına yardımcı olur. Ayrıca “mat selefon” uygulaması, ürünlere daha şık ve zarif bir görüntü vermektedir. Davetiyeler, kartvizitler ya da broşürlerde “mat selefon” uygulamasının tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de bu şık ve zarif görüntüdür.

Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?

Kartvizit çeliştlerimiz 350 gr Parlak / Mat Kartvizit 700 gr sıvamalı + lak + varak yaldızlı şeffaf kartvizit özel kesimli takı kartlarıdır