SIK SORULAN SORULAR

Karton Çanta Çeşitleri Nelerdir?

Karton Çanta çeşitlerimiz;

Kraft Karton Çanta ve Bristol Karton Çanta olarak 2 ye ayrılıyor.

Kraft Karton Çanta;

200 gr geri dönüşümlü saman rengindedir. Üzerine selefon atılmaz fiyat olarak daha ekonomiktir.

Bristol Karton Çanta;

Çantanın ebatına göre 210 gr 230 gr ve 250 gr larda Amerikan Bristol orijinal kağıttır. Üzerine tek renk veya 4 renk istediğimiz gibi baskı yapılabilir mat yada parlak selefon atılarak dayanıklılığı arttırılır.

Minimum Sipariş Adeti Nedir?

Minimum Sipariş Adetiniz 1000 adet olamalıdır.

Teslimatı Nasıl Yapılır?

Çanta tasarımlarınız onaylandıktan 15 iş günü içeresinde ürünleriniz sevk edilir.

Karton Çanta Siparişinde ve Onayında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Karton çanta siparişlerinde ekrandaki veya telefondaki renkler arasında %5 lik mutlaka oynama olur ve son onayı vermeden önce üzerinde yazan firma bilgileri adres bilgileri sosyal medya bilgileri mutlaka tek tek kontrol edilmelidir.

Parlak Selefon ve Mat Selefon nedir?

Selefon, baskı işlemi sonrasında ürüne uygulanan bir tür kaplama çeşididir. Baskı ürünlerini suya, ışığa ve diğer dış etkenlere karşı korumak amacıyla uygulanan bir laminasyon yöntemidir. Ürünlerin üzerine uygulanan çok ince plastik bir tabaka formundadır.

Selefon uygulaması, kâğıt ve benzeri materyalin üzerini ince ve şeffaf plastik film tabakası kaplama işleminden ibarettir.

Selefon uygulama çeşitleri

1-      Parlak Selefon: Ürünlerinize parlak bitişli bir görüntü verir. Dikkat çekici olması sebebiyle daha çok yaratıcı bir iş koluna sahip firmalar tarafından tercih edilir.

2-      Mat Selefon: Mat bitişlidir. Daha şık bir görüntüsü vardır. Resmi iş kollarında faaliyet gösteren firmalar tarafından tercih edilmektedir.

Selefon ne işe yarar?

Kâğıdın hassas ve deformasyona müsait yapısı nedeniyle bu uygulama, baskı ürünlerinin ışığa, yırtılmaya, suya ve benzer diğer dış etkenlere karşı daha dayanıklı olması için yapılmaktadır. Kitap ve defter kapakları, restoran menüleri, cüzdan ya da kartvizitlik gibi yerlerde muhafaza edilen kartvizitlerin daha uzun ömürlü ve dayanıklı olmalarına yardımcı olur.

Ayrıca “mat selefon” uygulaması, ürünlere daha şık ve zarif bir görüntü vermektedir. Davetiyeler, kartvizitler ya da broşürlerde “mat selefon” uygulamasının tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de bu şık ve zarif görüntüdür.

Bristol Karton Çantada Ekstra Neler Yapabiliriz?

Bristol Karton çantalarınıza lak , kabartma lak , varak yaldız ve gofraj ile daha şık daha kaliteli yapabiliriz

Lak nedir?

Lak nedir?

Lak, baskı sonrası uygulanan işlemlerden biridir. Parlaklık ve dayanıklılık sağladığı için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Vernik uygulamasına kıyasla daha çok parlaklık verdiği için baskı ürünlere görsel bir değer katar.

Baskı yüzeyine uygulanan lak, ürünün daha parlak ve dikkat çekici görünmesini sağlar. Bunu yaparken de toz, su, kıvrılma gibi dış etkenlere karşı ekstra bir dayanıklılık sağlar.

Lak uygulaması ne işe yarar?

Tasarıma estetik bir görüntü kazandırmak ve korumak için yapılan bir uygulamadır. Tasarımda dikkat çekmek istenen yere veya tasarımı desteklemek için kullanılan bu yöntemin sistemimizde iki çeşidi vardır.

Lak uygulanmış kâğıt yüzeyi çizilme, nem, güneş ışığı ve kâğıt üzerindeki baskının dağılmasını karşı oldukça dayanıklıdır. Diğer kaplama yöntemlerine kıyasla lak, en parlak görüntüyü verir. Kâğıdın kalınlığı arttıkça baskı sonrası katlama, pliyaj ve kesim işlemlerinde kâğıttaki çatlama ihtimali artar.

Ofset baskı lakları özel tasarım ve baskı işlemlerinde kullanılabilir. 80-90 g/m2 ağırlığında bir malzemeye lak baskı yapmak mümkündür. Sıklıkla kullanılmayan ürünlerde bu uygulama tercih edilmez çünkü bu uygulama ek bir maliyet yaratacaktır. Ayrıca tercih edilen benzer bir uygulama olan UV (Ultraviyole) lak, dispersiyon laka göre daha pahalıdır.

Lak çeşitleri

Kısmi Lak: Belirlenen tasarım alanına bir sefer uygulanan parlak selefonla elde edilir. Yüzeye parlaklık verir. Ürünün tümüne değil sadece istenilen kısmına uygulanır. Bu uygulama genellikle logosuna, iletişim bilgilerine ya da sloganlarına dikkati çekmek isteyen müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir.

Kabartma Lak: Belirlenen tasarım alanına parlak selefonun iki defa uygulanması ile elde edilir. Kısmi Laktan daha belirgin bir yapıya sahiptir. Özellikle davetiyelerde ve özel gün duyurularında tercih edilen kabartma lak uygulaması, baskı ürününe daha şık bir görüntü katar.

Kumlu Lak: Basılacak işin belirli kısımlarına uygulanır. Mat selefon üzerinde “kumlama efekti” daha başarılı bir sonuç vermektedir.

Varak Yaldız ve Gofraj Nedir?

Varak yaldız dediğinizde, baskı işlemi sonrası estetik bir görüntüye ulaşmak adına, hem sıcaklık hem de basınç etkisiyle başka yüzeylere kolaylıkla transfer edilerek, taşıyıcı folyonun üstünde yer alan parlak ve metalik tabakalar şeklinde tanımlandığını görmeniz mümkündür.

Gofraj yazıya verilen kabartma çeşitidir.

Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?

Kartvizit çeliştlerimiz

350 gr Parlak / Mat Kartvizit

700 gr sıvamalı + lak + varak yaldızlı

şeffaf kartvizit

özel kesimli takı kartlarıdır